видове масажи

Класически(шведски масаж) - прилага се с цел цялостно релаксиране и тонизиране на организма. Целта на масажа е стимулиране на имунната система, оптимизиране на кръвообръщението и отускане на мускулите, в следствие на което тялото се отърсва напълно от умората.
След този вид масаж, кожата е свежа и тонизирана, поради засилването на кръвообръщението и изхвърлянето на токсините. Класическият масаж е и чудесен метод за подобряване дейността на нервната система.
Използват се етерични масла, кремове или лосиони за отпускане на мускулите.



спортен масаж - Спортният масаж е вид масаж, който все повече се вписва в режима на всеки спортист или спортуващ човек. Манипулацията и разтягането на мускулите и съединителните тъкани при спортния масаж ефективно подсилват функциите на тялото и е доказано, че увеличава представянето на спортистите с около 20%. Без значение каква физическа форма имате, спортният масаж ефективно подсилва до голяма степен физическото ви състояние и едновременно с това намалява риска от нараняване или болка.
Целта на спортните масажи е да помогне да облекчи стреса и напрежението в телесните тъкани, които се акумулират по време на физическа активност. Спомага да се намалят нараняванията и предотвратява прекаленото разтягане и пренатоварване на мускулите. Освен това спортните масажи подсилват физическото представяне като повишава гъвкавостта, намалява мускулното напрежение и премахва умората.



дълбокотъканен масаж - фокусиран е върху дълбоките тъкани (подкожна мастна тъкан и мускули) с основна цел освобождаването от хронична болка. Има интензивен характер и комбинира леки удари с ръка и дълбок натиск с пръсти. Прилага се внимателно, като натискът се засилва постепенно, тъй като в противен случай мускулите се контрахират. Близък е до спортния масаж


Антицелулитен масаж- най-известният метод за третиране на целулита . Именно с негова помощ се осигурява кръвоснабдяването на тъканите. Новодошлата кръв подпомага изгарянето на мазнините, носи свежи хранителни съставки, а от друга страна осигурява разнасяне на лимфните задържания. За да има по-голям ефект от антицелулитния масаж, е много важно засегнатите зони да се третират с качествени продукти Броят на процедурите е в зависимост от възрастта и теглото на жената. При млада дама с добра обмяна и тежаща 50-60 кг - серия всеки ден или през ден минимум 15 масажа. При зряла жена, тежаща 65-70 кг - минимум серия от 25 масажа.
От голямо значение и е честотата на процедурите. Те трябва да се правят всеки ден или през ден. Най-добрият вариант за добър успех - бърз, видим и траен, е когато масажът се комбинира с някои от другите съвременни методи за третиране на целулита. Това са т.нар. апаратни техники, които въздействат върху мускулите посредством ток. Освен че предизвикват разграждане на мастните клетки, те допринасят за доброто моделиране на силуета. По принцип масажът подсилва действието на всеки един от другите методи и когато е в комбинация с тях, резултатът е повече от добър.


Рефлексотерапията - физически акт на прилагане на натиск, въздействащ чрез специфични техники на пръстите на ръцете без използване на масла или лосиони. Базира се на принципа, че всички органи и жлези имат своите проекции върху зони и рефлексни точки по ходилата и ръцете. Чрез масажа на тези точки се редуцира напрежението на целия организъм.
В тялото на здравия човек енергията протича безпрепятствено през каналите и зоните в тялото, които завършват в рефлексните точки по ходилата и ръцете. Когато обаче енергийният поток е блокиран вследствие на напрежение или запушване на каналите, човек се разболява. Обработката на тези зони премахва блокажа и възстановява хармонията във всички телесни системи.
Релаксацията е основният ефект от рефлексотерапията. Намаляването на напрежението подобрява кръвоснабдяването , осигурява безпрепятствено функциониране на нервната система и възстановява хармонията на всички телесни функции